Final Round Results – August 27th 2017 – Smoke, Fire & Thunder

TOP STREET 604
Winner – Don Murray (White Rock, BC)
Runner-up – Rob Munro (Langley, BC)
#1 Qualifier – Jason Gibson (Surrey, BC)

NW OUTLAWS
Winner – Dane Lachelt (Kelowna, BC)
Runner-up – Marty Zazula (Surrey, BC)
#1 Qualifier – Dane Lachelt

OUTLAW 10.5
Winner – Ken Sihota (Langley, BC)
Runner-up – Steve Nicholson (Aldergrove, BC)
#1 Qualifier – Ken Sihota

OUTLAW 275
Winner – Greg Henschell (Coquitlam, BC)
Runner-up – Ryan Hoskins (Calgary, AB)
#1 Qualifier – Greg Henschell

OPEN COMP
Winner – John Carpenter (Lyden, WA)
Runner-up – Glenn Fillingham (Coquitlam, BC)
#1 Qualifier – Glenn Fillingham

TOP FUEL HARLEY
Winner – Nate Gagnon (Qualicum Beach, BC)
Runner-up – Justin Smith (Qualicum, BC)
#1 Qualifier – Nate Gagnon

SUPER SHIFTERS
Winner – Jamie Roth (Langley, BC)
Runner-up – Will Zoric (Langley, BC)
#1 Qualifier – Rory McNeil (Surrey, BC)

SUPER COMBO
Winner – John McCartney (Abbotsford, BC)
Runner-up – Dan Parsons (Powell River, BC)
#1 Qualifier – Dan Parsons

DOORSLAMMERS
Winner – Paul Sretch (Duncan, BC)
Runner-up – Brian Ritchie (Port Coquitlam, BC)
#1 Qualifier – Rick Limb (Hope, BC)

SUPER PRO
Winner – Greg Doughty (Abbotsford, BC)
Runner-up – Mike Stewart (Langley, BC)
#1 Qualifier – James Kennedy (Langley, BC)

PRO BRACKET
Winner – Chris Stone (Mission, BC)
Runner-up – Bert Worrall (Langley, BC)
#1 Qualifier – Chris Stone

SPORTSMAN
Winner – John Tabak (Maple Ridge, BC)
Runner-up – Craig Johnson (Langley, BC)
#1 Qualifier – Carson Barlow (Mission, BC)

BIKE
Winner – Al Omond (Abbotsford, BC)
Runner-up – Kevin Brennan (Chilliwack, BC)
#1 Qualifier – Billey Aiken (Kamloops, BC)

JR THUNDER
Winner – Kyler Skjonsberg (Red Deer, AB)
Runner-up – Sydney Jung (Surrey, BC)
#1 Qualifier – Billey Aiken (Kamloops, BC)

JR LIGHTNING
Winner – Emily Girard (Chilliwack, BC)

HOT ROD
Winner – Larry Rhodenizer (Langley, BC)
Runner-up – Ryan Wright (Langley, BC)
#1 Qualifier – Jerry Byfield (Mount Vernon, WA)

N GAS
Winner – Dave Stobbe
Runner-up – Rick Rice (Kamloops, BC)
#1 Qualifier – Rick Rice

JR STREET
Winner – Haeley Christensen (Langley, BC)
Runner-up – AJ Case (Surrey, BC)
#1 Qualifier – Tyler Dobson (Abbotsford, BC)